Firma Profili

DC MOTORLAR

Doğru Akım (DC) Elektrik motorları ve Hız Kontrol (DC-AC) cihazları konusunda müşteri memnuniyetini ilke edinerek 1 HP-160 HP arasında saç lamel statörlü ve kare kesitli GMKG 80-100-132-160-200 serisi DC motorların imalatını seri olarak sürdürmektedir.

GEMS DC MOTOR SANAYİİ
-Her voltaj ve devirde özel DC motor imalatı
-Özel mil ve flanş uygulamaları
-Tako uygulamaları
-Redüktör uygulamaları yapmaktadır.

GEMS DC MOTOR SANAYİİ
-Her marka DC-AC motorun bakım onarımını GEMS garantisi ile yapmaktadır.

GEMS DC MOTOR SANAYİİ
Müşteri memnuniyetini ilke edinerek bol yedek parça ve etkin servis hizmetiyle ürünlerine bir (1) yıl garanti vermektedir

DC Motor Teknolojisi hakkında

Doğru Akım motorları yüksek verimleri basit kumanda üniteleri ile değişken yükler altında hız ayarı imkanı sağlarlar.Motorlarda hassas devir kontrolü,iş kalitesinin yükselmesine,verimin artmasına ve üretim üzerine daha fazla kontrol sağlanmasına yol açmaktadır.

Doğru Akım motorlarında,armatür gerilimini değiştirerek devrini,armatür akımını değiştirerek torku ayarlanabilir.DC Şönt motorlarında moment sabittir.Devir ayarı kademesiz ve homejen olarak elde edilebilir.Yük değişimlerinde tako jenerator geri beslemesi sayesinde devirlerde yüksek hassasiyet sağlanabilir.

Doğru Akım motorları senkron kumanda sistemlerine imkan vermektedir.Dc motorlar ile uzaktan devir ve tork ayarı yapmak mümkün iken,birçok sistemi seri ve paralel çalıştırmak,sabit çekimli sarmalar yapmak da mümkündür…

Dişlili Asansör Tahrik Makinası

1997 yılında kurulan GEMS Endüstriyel Motor San ve Tic Ltd Şti 2012 yılı itibarı ile G120 Asansör Makinası üretimine başlayarak Asansör Sektörüne hizmet vermeye başlamıştır. Yasalara, Kanunlara ve yönergelere Kalite Politikası gereği saygılı olan GEMS çok kısa süre içersinde CE deklarasyonunu yaparak CE Belgesi almıştır. G120 Binalarda İnsan Asansörü tahrik ünitesi olarak kullanıma açıktır.